Gizlilik Politikası

T.C. Ziraat Bankası A.Ş ilgili yasal mevzuatlar çerçevesinde müşteri bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini en üst seviyede sağlamak konusunda gerekli tedbirleri almakta ve bu doğrultuda Bankamız web adresinde (www.ziraatbank.com.tr adresine gitmek için tıklayınız.) ve internet şubesinde aşağıda belirtilen hususları uygulamaktadır.

  • Bankamız web sitesi üzerinden, yalnızca ürün ve hizmet başvuruları için müşteri bilgileri alınmakta, Bankamız internet şubesi üzerinden ise müşteri bilgileri alınmak suretiyle veya mevcut kayıtlı bilgiler kullanılarak hem ürün ve hizmet başvurusu hem de satış işlemleri yapılabilmektedir.
  • Banka web sitesi veya internet şube üzerinden ürün ve hizmet satışı/başvurusu için talep edilen veya Bankamız sisteminde var olan ve internet şube üzerinden görüntülenebilen müşterilere ait her türlü kişisel bilgi, müşteri onayı olmadan 3. Kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır. Yalnızca müşteri bilgilerine erişme yetkisi bulunan yasal kurumlar ve yetkililer ile talep edilmesi durumunda müşteri bilgileri paylaşılabilecektir.
  • Müşterilerimizin web sitesi veya internet şube üzerinden girmiş oldukları bilgilere 3. kişilerin erişimi engellenmiştir. Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla Bankamız sistem ve internet alt yapısı en güvenilir seviyede tutularak gerekli önlemler alınmıştır.
  • Bankamız, gerekli gördüğü durumlarda farklı kuruluşlardan destek hizmeti almakta ve ilgili kuruluşların Bankanın gizlilik standartlarına ve şartlarına uygun hareket etmesini sağlamaktadır.
  • Bankamız web sitesi üzerinden diğer web sitelerine erişim için verilen linklerin güvenlik ve gizliliği Bankamız sorumluluğu altında bulunmamaktadır. Bu sitelerde karşılaşılabilecek maddi/manevi kayıplardan Bankamız sorumluluk üstlenemez.
  • Bankamız web sitesinde bulunan bilgi, materyal ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, T.C. Ziraat Bankası A.Ş'ye aittir. Bankamız web sitesinde yer alan üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Bankamızda saklıdır.

Bankamız web sitesine müşterilerimizin/ziyaretçilerimizin giriş yapması, yukarıda belirtilen koşulları kabul ettiği anlamına gelmekte olup, Bankamız bu yasal uyarıda yer alan koşulları ve hükümleri, önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

İletişim Bilgileri

Genel Müdürlük
Finanskent Mahallesi, Finans Caddesi 44/A Ümraniye / İstanbul
Tel: (0 216) 590 20 00
www.ziraatbank.com.tr

Yetkili Denetim Organı
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)
Posta Adresi: Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Atatürk Bulvarı No:191 B Blok 06680 Kavaklıdere/Ankara 
Telefon: (312) 455 65 00 
Faks: (312) 424 08 79  
Web Adresi: www.bddk.org.tr